Jdi na obsah Jdi na menu
 


Karlštejn 15/10/2011 - Sranda závody

sranda3.jpgKarlštejn 15/10/2011 – Sranda závody pro (převážně) choďáky

Tak jsme si zase po roce užili super akci na cvičáku ZKO Karlštejn. Blekouš jel z Prahy vláčkem, a tak jsme dorazili skoro poslední. Na cvičáku už to lítalo – chlupáči choďáci, ale taky místní členstvo s pestrým složením. Vlčáci, retrívr, kříženci..omlouvám se za neznalost plemen a jmen.Celkem se do klání zapojilo 19 účastn...íků. Několik dalších přišlo přihlížet a fandit.

Nástup, přivítání, pokyny co a jak – a kdo se nám to ještě přiřítil :-) Arlinka, Berrinka a páníčci, kteří přespříliš důvěřovali navigaci :-) Ale o nic ještě nepřišli, začínáme teprve teď:

1. Trocha agility na překážkové dráze. Nemusí se běžet na čas, a dokonce má páníček možnost využít „žolíka“ – tedy překážku zdolat místo svého šampióna. Aby to byla opravdová sranda, tak to někteří zdatní sportovci skutečně udělali. Nebyla to zas až taková brnkačka, páníček si musel dát do pusy párek. Tímto nemohl udílet žádné slovní pokyny. Ovšem to pesany moc nerozhodilo, však se vyznají dobře sami. Tunely, kladina, áčko,proskok, přeskok, slalom, houpačka a roura – dobrá rozcvička na zahnání chladu z mlhavého dopoledne.

2. Chce to i nějakou svačinku : ve vymezeném prostoru se záškodnicky objevily piškůtky. Páníček tam hodí svému svěřenci aportek, a pak čeká, jak to dopadne. Ano, ano..už se to nese. Ale většinou je taky ve čtverci řádně vyluxováno :-)

3. Nyní trocha akrobacie: oblíbená jízda na kolečku. Tady se uplatnili i asistenti, kteří povozili páníčka, pesana – i dva - - - Kolečko se do měkkého terénu řádně bořilo. Někteří flegmatici si to užívali, někteří se trošku vrtěli, ale Blekouše to tedy vůbec nebavilo. Kolečko prostě nemá rád.

4. Teď už se mlha zvedla, sluníčko nám posílá svoje příjemné paprsky, doba oběda se blíží... a tak jdeme na „Aport buřta“. Skóre je asi 80:20, myslím. Možná i míň? Ach ten voňavý buřtíček...to byl úkol velmi těžký. I ztráta bodů za tu dobrotu přeci stála!

5. Po obídku pro páníčky (výborný gulášek) se nám trochu nechce do sedni-lehni... Naštěstí tyto cviky budou dělat hafani. Páníčci je musí jen trochu pomejlit svými cviky (taky sedni, pak ne lehni – ale klekni...atp.). No, nejlíp šel všem psounům cvik lehni.

6. Má to být zábava, tak tady je další úkol: Nasadit na nožky ponožky. Pochopitelně hafům, páníčci je pravděpodobně mají. Převážně bez problémů, jen sem tam se to některému trošku nezdá. V tomhle mám capat? Ale jde to nakonec všem.

7. Při přestávkách se hafové spolu honí, lítají a pročuchávají si celý cvičák. Jak tedy dopadne disciplína „Odložení“ ? Páníček mezitím si hraje s balónem (koštětem ho žene vpřed) – a pesan se má na to jen dívat? Tak nehádejte, já vám to prozradím: naprostá většina se úplně stoicky dívá na kutálející se míč. Inu, když se řeklo „zůstaň“... Musím přiznat, že Blackovi se to napoprvé nevedlo. Hurá, bude se řádit s míčem! – Ještěže se směla udělat oprava. To už zůstal ležet.

8.Teď dostali všichni možnost předvést, jací jsou naši kamarádi šikulkové. Viděli jsme několik roztomilých vystoupení – válení sudů, výskoky, trochu dogdancingových figur...ale asi všechny „strčila do kapsy“ Arlinka s frisbíčky. Maruška jí házela daleko,vysoko,v předklonu...a Arlinka je chytala a ještě přitom probíhala mezi nohama, přeskakovala Marušku – inu holky spolu viditelně hodně rády sportují.

A je tu konec, vyhlašování vítězů. Nikdo není poslední, všichni máme ty nejšikovnější pejsky!
Putovní pohár patří Arlince, druhé místo její psí mámě Berrince, třetí byl Black (no teda..),čtvrtá Beebee...Inu, jaký pán,takový pes :-) :-)

Nálada byla výborná, a velký dík patří obětavým pořádajícím! Počasí se přidalo, sluníčko, modroha, zlátnoucí či červenavé lupení..to proto, že se to určitě líbilo i „tam nahoře“.

Tak jsme se opravdu hodně dobře vyvenčili - já píšu, a Blekouš se stulil do křesla a chrupe. Určitě se mu zdá o sympatických čubičkách, o dobrém buřtíku a že až se zase s kamarády sejde, jak se spolu vyřádí.sranda1.jpgsranda2.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář